Share

SORU/CEVAP

Bu sayfada yaptığımız işlerle ilgili bilgi edinebileceğiniz konulara, soru - cevap şeklinde değinmek istedik. Burada cevap bulamadığınız tüm sorularınız için biimle iletişim kurabilirsiniz.

Profesyonel ve Kurumsal bir Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Bir web sitesi öncelikle sade ve kullanışlı olmalıdır.
 
Gülcellenebilir olmalıdır.
 
Genişleyebilir yapıya sahip olmalıdır.
 
Responsive (Mobil Uyumlu) olmalıdır.
 
Arama motoru optimisazyonlu olmalıdır.
 
Tasarım ve yazılım harmanlama oranı korunmalıdır.
 
Yüklenebilirlilik hızına sahip olmalıdır.
 
İletişim sayfasında mutlaka google maps kullanılmalıdır.
 
Sitenin navigasyon yapılandırması kolay kullanılabilir olmalıdır.
 
Kullanımı yoğun olan tarayıcılara uyumlu olmalıdır.

Arama motoru optimizasyonu (Google Arama Motoru Çalışması) nedir?

Arama motoru optimizasyonu yani ingilizcesi "Search Engine Optimization" ve kısaltılmış şekliyle SEO olarak bilinen çalışmadır.
 
Günümüzde internetin ileşimdeki gücünün artmasıyla seo çalışması önemli bir konu haline gelmiştir.
 
İnternette arama sayfamıza "seo" yada "arama motoru" çalışması yazdığımızda karşımıza çıkan sonuçlardan görürüzki bu konu başlı başına bir mesleki sektör oluşturmuştur.
 
İnternet büyük bir pazarlama alanıdır. Bir çok firma artık pazarlamasını tamamen internet ortamından yürütmektedir.
 
Google arama motoru ve google arama ağına bütünleşik facebook, instagram,twitter gibi sosyal ağlarda yapılan reklamlar büyük bir pazar oluşturmuş durumdadır. Bu reklamlarda en yaygın ödeme sistemi reklama tıklamayla gerçekleşmektedir. Yani biz google arama motorunda bir reklam oluşturduğumuzda, aramada çıkan reklamımıza tıklandığında, tıklama başına bir ücret öderiz.
 
Oysa zaten mevcut bir web sitemiz var. Reklamımıza her tıklandığında o web sitemize ulaşırlar. Yani sattığımız ürün yada hizmet o web sitemizdedir.
 
İşte bu noktada SEO çalışması yani arama motoru optimazasyonu önem kazanmaktadır.
 
Arama motoru optimisazyonu düzgün yapılmış bir site, aramalarda ön sıralarda yer alabiliyorsa ki burada genellikle 1. ve 2. sayfalar çok önemlidir, bu sayfalarda dikkat edildiğinde yukarıda reklam yoğunluğuna göre 1-3 adet reklam en üstte yer alır ve heman altında normal sıralama yani reklamsız normal arama sonuçları sıralanır.
 
İşte bu normal sıralamada yer alan sonuçlara yapılan tıklamalar web sitesi sahibine bir maliyet oluşturmaz, ücretsizdir.

Nasıl bir Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Bu soruya cevap verebilmemiz için, size; tam olarak neye ihtiyacınız var? sorusunu sormamız gerekiyor.
 
Web siteleri, günümüzde dinamik bir yapıya sahip, güncellenebilir, genişleyebilir bir yapıya sahip sitelerdir. Bu nedenle her site alt yapısında web yazılımlarına sahiptir.
 
Bu yazılımlar; php, asp, .net, Csharp (C#) gibi benzeri yazılım dilleriyle yazılır, JavaScript ve ajax teknolojileriyle desteklenir.
 
Hangi dille yazılırsa yazılsın, yazılımda sınır yoktur. 
 
Basit bir firma tanıtım sitesi ile bir satış portalını kıyaslıyacak olursak, her ikiside neticede web sitesidir. Fakat ikisini, gerek yazılım ve gerekse yayınlama maliyeti açısından kıyaslayacak olursak aradaki fark uçurumdur.
 
O nedenle ihtiyaç tespiti belirlenerek oluşturulacak olan bir web sitesi size maliyet açısından ekonomik olmasını sağlayacaktır.
 
Sadece firma ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yapmayı düşündüğünüz, kurumsal ürün-hizmet tanıtım sitesi size aşırı maliyetler oluşturmayacaktır.
 
Fakat burada dikkat etmeniz gereken husus; bir web sitem olsun, hiç olmassa kartvizitimde bir web adresim bulunsun düşüncesiyle değilde, ciddi ürün-hizmet tanıtımı yapacağınız ve bu site üzerinden pazar beklentiniz olacaksa o zaman konuyu ciddiye almanız gerektiğidir.
 
Web sitesi müşterilerimizin % 70'i bir-iki sağlıksız web site yaptırma girişiminden sonra bize gelmiş müşterilerden oluşmaktadır.
 
Web sitenizden pazar beklentiniz varsa, profesyonel bir site yaptırmanız sizi daha sonra tekrarlanacak maliyetlerden ve bu pazardaki zaman kaybından koruyacaktır.

Responsive Web Tasarımı Nedir?

İngilizce responsive, türkçesi duyarlı demek. Bizde mobil uyumlu web sitesi diyoruz, anlaşılabilir olması için.
 
Responsive tasarım, web sayfalarımızın tüm cihazlarda (masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar) tasarımı bozulmadan görünmesini sağlar. Yani tün cihazlara uyumluluk sağlar.
 
Responsive web tasarım yapısında hazırlanarak yayınlanan web siteleri; yüksek çözünürlüklü masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda düzgün görüntülendiği gibi, tablet bilgisayarlar, mobil telefonlarda da okunaklı ve düzgün biçimde görüntülenir.
 
Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, web sitenizin sayfalarında uzun süreler geçirir ve ürün-hizmet tanıtımızı daha iyi gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz.
 
Günümüzde mobil cihazlar, google arama sonuçlarına bakıldığında % 75 in üzerindedir.
 
Bu bile artık bir web sitesinin responsive yani mutlaka mobil uyumlu olması gerektiğini şart koşmaktadır.
 
Arama motorlarının sıralama algoritmalarında bir sitenin responsive olması artık önem taşımaktadır.
 
Güncel gelişmiş web teknolojileriyle responsive tasarlanmış bir web sitesi, web sitesi yaptırmanızın sebepleri için ön koşul teşkil etmektedir.
 

Google Arama Motoru Çalışması web sitesinden bağımsız bir çalışmamı?

Seo çalışması yani arama motoru optimisazyonu aslında bir web sitesi yapımında bütünleşik bir çalışmadır. Web sitesini oluşturulurken, web sitemizin bir görünen ön yüzü birde görünmeyen teknik arka yüzü mevcuttur. İşte bu arka yüzünde arama motorlarına her sayfamızı tanıtan ve sitemizin kimlik bilgileri olarak kabul ettiğimiz bilgilendirmeyi düzgün, doğru ve eksiksiz bir şekilde yapmamız gerekmektedir. İşte seo çalışması buradan başlamaktadır, yani web sitemizin yapımından.
 
Başlamaktadır diyoruz :) 
 
Şimdi bu gerçekten, sadece bir başlangıç. Bir web sitesinin kalitesi ve kapsamı dediğimiz noktada, o kadar çok kriter varkı bu kaliteyi ve kapsamı etkileyen işte bu kriterlerin hepsi seo çalışmasıyla bütünleşiktir.
 
Ne kadar düzgün ve kaliteli web sitesi, o kadar seo çalışması güçlü web sitesi demektir.
 
Şimdi gelelim asıl konuya; seo firmaları...
 
Yani dedik ya seo meslek olmuş. Peki onlar ne yapar?
 
Mevcut bir web siteniz varsa ve bu web sitenizin seo yapılandırması düzgün yapılmamışsa bunun iyileştirilmesi için çalışma yaparlar. Yani mevcut sitenize bu yönde müdahalede bulunarak siteniz üzerinde iyileştirme gerçekleştirirler.
 
Ayrıca backlink çalışması dediğimiz, sitenize dışarıdan yani diğer sitelerden linkler oluşturarak sitenizin hitini arttırarak üst sıralara taşınmasını sağlarlar. 
 
Ama tüm bunlar size artı maliyet demektir. Ve bu çalışmalar genelde sürekli olmakta ve sürekli maliyet demektir.
 
Bu nedenle bir web sitesinin ilk yapılırken arama motoru optimisazyonuna uygun yani, SEO yapılandırmalı olması çok önem taşımaktadır. 

KARTON ÇANTA NEDİR?

Elde taşıma amacıyla kağıttan üretilmiş farklı ölçülerde ve gramajlarda mevcut olup geniş bir tasarım alanına sahip reklam aracıdır.

Karton Çanta, firmalar tarafından isteğe bağlı olarak farklı şekillerde imalatı yapılmaktadır. Genellikle ayakkabı mağazaları, kuyumcular, hediyelik eşya satan mağazalar, giyim mağazaları, fuar tanıtım amaçlı tüm ticari firmalar kullanılmaktadır.

KARTON ÇANTA KAĞIT ÇEŞİTLERİ NEDİR?

Amerikan bristol kağıt, krome karton kağıt, kraft kağıt, kuşe kağıt ve gergi dönüşümlü kağıt olmak üzere farklı gramaj ve çeşitleriyle karton çanta imal edilmektedir.

KARTON ÇANTA MODELLERİ NELERDİR?

Karton Çanta Modlelleri; Fuar çantası, butik çantaları, ayakkabı çantaları, reklam çantaları, resim baskılı karton çantalar, hediyelik karton çantalar ve promosyon karton çantalar.

KARTON ÇANTA BASKILARINDA UYGULANAN İŞLEMLER NELERDİR?

Karton çantaların üzerine uygulanan baskı işlemleri, varak yaldız baskı, yaldız baskılı karton çanta, altın yaldız baskılı karton çanta, gümüş yaldız baskılı karton çanta, kısmi laklı karton çanta, gofreli karton çanta, kabartma baskılı karton çanta, mat selefon karton çanta ve parlak selefon işlemleri yapılmaktadır.

KARTON ÇANTA FİYATLARI NEDİR?

Karton çanta fiyatları konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz..

http://www.promosyonkartoncanta.com/iletisim